Fotbalistky Sokol Uhlířské Janovice
 

Z historie našeho oddílu

Dovolte, abych Vás pomocí dostupných informací několika pamětníků seznámil se zrodem novodobého dívčího fotbalového týmu FK Uhlířské Janovice.

První krůčky sahají do roku 1998, kdy se kolektiv nemnoha dívek rozhodl - snad z pocitu nutnosti pohybu - zkusit ovládat fotbalový míč. Po určitém období došlo dokonce k sehrání prvních přátelských zápasů, kdy soupeřem byly převážně mužské týmy, jako např.Trnky-Brnky team, JUVE restaurant Safari team Kutná Hora, žáci Uhlířské Janovice, stará garda Soběšín.

Přibližně v červnu r.2000 došlo k odvážnému rozhodnutí (i když myšlenka v mnohých hlavách "hlodala" již delší dobu) - zkusit štěstí v oficiální soutěži. S požehnáním FK Uhlířské Janovice byla odeslána přihláška na ČMFS. Výsledek tohoto kroku? Účast ve II. lize žen, skupina východ.


Výsledky minulých ročníků

III.liga, sezóna 2010/2011

Česká liga žen, nebo-li III.liga, skupina B, po 18.kole. - KONEČNÉ POŘADÍ
  Team Skóre Bodů
1. Dolní Měcholupy 118:3 54
2. SK Viktorie Všestudy 55:22 36
3. Mnichovo Hradiště 44:36 33
4. Sparta ČKD Kutná Hora, a.s. 42:23 32
5. Spartak Dubice 35:30 31
6. FK Uhlířské Janovice ženy 23:33 25
7. Bohemia Poděbrady 25:37 21
8. Sokol Vonoklasy 17:47 15
9. FC Mělník 10:63 8
10. TJ Sokol Jestřabí Lhota 5:78 3

Po konečném 2.místě v sezóně 2009/2010 v ČLŽ, skupině B a odmítnutí možnosti postupu byly uhlířky pro sezónu 2010/2011 i tentokrát nalosovány do stejné skupiny . Vzhledem k "drobným" změnám byla pro tuto sezónu vytvořena následní struktura ženské kopané v kategorii dospělých:

Celostátní liga žen, jinými slovy 1.liga

1 skupina, 9 celků (FC Teplice, AC Sparta Praha fotbal, a.s., SK Slavia Praha - fotbal a.s., 1.FC Slovácko a.s., 1.FC Zbrojovka Brno a.s., SK DFO Pardubice o.s., FC Viktoria Plzeň, FC Hradec Králové a.s., FC Baník Ostrava, a.s.)

Česká ženská fotbalová liga, jinými slovy 2.liga

1 skupina, 10 celků (FC Slovan Liberec a.s., SK Malá Skála, TJ Meteor Hradištko I, FK Rakovník, 1.FC Karlovy Vary a.s., Sokol Stará Lysá, FK Krupka, DFK Mladá Boleslav, FK Postoloprty, 1.FK Příbram, a.s.)

Česká liga žen, jinými slovy 3.liga

celkem 4 skupiny:
"A" (FK Spartak Telnice, FK Stavoren Kostomlaty pod Milešovkou, VČSA Ervěnice, SK Sahara Vědomice, Slavoj Droužkovice, LFC Ústí nad Labem o.s., SK Sokol Brozany, SK Baník Libušín, SK Nusle, TJ Sokol Chýše),
"C" (FK Jehnědí 1980, SPS Sázava u Lanškrouna, SK Starý Máteřov, ŽFK Trutnov, TJ Sokol Staré Čivice, Dvůr Králové, TJ Sokol Chotěvice, AFK Union Rokytnice v Orl.h., FK AS Pardubice a.s. , FK Agria Choceň s.r.o., FC Vrchlabí, Hančův SK Benecko),
"D" (FC Inferno Praha , Blatná, SK Pavlíkov, Čechie Příkosice, Baník Mořina, TJ Holoubkov, TJ ZKZ Horní Bříza, ABC Braník, FK Spartak Kaplice, s.r.o., FK Zlíchov1914, o.s.) a
"B" (uhlířskojanovická) (Mnichovo Hradiště, SK Viktorie Všestudy, Bohemia Poděbrady, Spartak Dubice, FC Mělník, Sparta ČKD Kutná Hora a Sokol Vonoklasy, Dolní Měcholupy, TJ Sokol Jestřabí Lhota).

Jaro 2011

III.Česká liga žen, skupina B, jaro 2011 Umístění na 3.-4 a 6.-7..místě dle SŘ ČMFS čl.8 bod 2
  Team Skóre Bodů
1. Dolní Měcholupy 54:3 27
2. SK Viktorie Všestudy 28:11 21
3. Sparta ČKD Kutná Hora, a.s. 28:13 18
4. Mnichovo Hradiště 14:18 18
5. Spartak Dubice 20:20 15
6. Bohemia Poděbrady 10:23 10
7. FK Uhlířské Janovice ženy 9:16 10
8. Sokol Vonoklasy 7:23 7
9. FC Mělník 5:20 4
10. TJ Sokol Jestřabí Lhota 5:33 3

Duelem ve Všestudech na konci května uzavřely uhlířky třetiligovou sezónu 2010/2011 ve skupině "B". Po podzimu držely průběžné 4.místo s těsnou ztrátou na stříbrný stupínek, ovšem až 7. jaro je posunulo na konečné 6.místo při zisku 25 bodů a skóre 23:33. Zranění, trápení se v koncovce na straně jedné a vyrovnaný zápas s lídrem z Dolních Měcholup, který neztratil ani jediný bod, to už jsou jen jarní vzpomínky.

Již úvodní domácí porážka s Poděbradama 0:2 jakoby naznačovala, že na rozdíl od podzimu nebude v odvetách platit " můj dům - můj hrad ". Z 5-i utkání vytěžily uhlířky jen 4 body na 1 vítězství ( Mnichovo Hradiště 2:0 ) a 1 remízu ( Vonoklasy 1:1 ). Krom Poděbrad nestačily na již výše zmiňové Dolní Měcholupy ( 0:1 ) a také poprvé v historii na hráčky Kutné Hory ( 2:5 ). Tak trochu čekané body ze zápasů s Poděbradama a Vonoklasama v konečné tabulce chyběly.

Více bodů si uhlířky přivezly od soupeřek. Z celkem 4 venkovních utkání dokázaly plně bodovat v Mělníku ( 2:1 ) a Jestřabí Lhotě ( 2:0 ), naopak bez bodu a bez vstřeleného gólu se vracely z Dubice ( 0:2 ) a Všestud ( 0:4 ). Padesátiprocentní úspěšností tak potvrdily papírové předpoklady, i když se vítězství nerodila lehce.

Do 9-i jarních utkání nastoupilo celkem 16 hráček. Maximální počet 810 minut na hrací ploše strávily M.Bílková, M.Syrovátková, K.Veselá a V.Němcová. Prvně 3 jmenované tak aspirují na titul " železná žena ", neb stejný počet min pobyly na zelené ploše i na podzim.. Další hráčky a odehrané minuty - H.Černá 765 min, R.Melcherová 720 min, M.Makalová 647 min, K.Baranovičová 585 min, P.Hromádková 540 min, L.Prnková 485 min, N.Vinická 470 min, L.Vondráčková 454 min, M.Beranová 374 min, N.Koudelková 330 min, po podzimu zraněná Z.Vedralová 205 min, P.Jelínková 5 min.

Kořením fotbalu jsou vstřelené góly a z tohoto pohledu se uhlířkám tolik nedařilo. V 9-i jarních zápasech nedokázaly 4 rozvlnit soupeřovu síť ( doma s Poděbradama a Dolníma Měcholupama, dále v Dubice a ve Všestudech ), 1x vsítily 1 gól, 4x 2 góly. Jak již bývá zvykem, korunu střelkyně sezóny si na hlavu pomyslně nasadila M.Bílková za 5 přesných zásahů. Stříbrnou pozici si za 2 góly vystřílela Z.Vedralová, po jednom přesném zásahu přidaly H.Černá a R.Melcherová.

Podobně jako na podzim tak i při odvetách v druhé polovině sezóny uhlířkám " kryla záda " K.Veselá. V 9-i jarních utkáních si připsala do statistik 2x vychytanou nulu ( doma s Mn.Hraditěm a v Jestřabí Lhotě ), naopak zápasy doma s Kutnou Horou a ve Všestudech ji statistiky pokazily ( 5, respektivě 4 inkasované góly ). Suma sumárum jarní průměr 1,77 obdrženého gólu na utkání.

Krátký rozhovor poskytla Maruška Bílková

 1. Po podzimní části 3.ligy průběžné 4.místo s jednobodovu ztrátou na 2.místo, na jaře však " pád " na 6.příčku. V hodnocení jarní části dokonce až na 7.místě. Dle Tebe příčina neudržení podzimních pozic ?
  To je jednoduché, prostě se nám druhou půlku sezony nedařilo, to se ve fotbale stává, každá sezona je jiná, každý zápas začíná od nuly, navíc nás potkalo spoustu nepříjemností, které to poznamenalo ( zranění, malá hráčská základna...),ale na to se nelze vymlouvat. Příčinu hledám samozřejmě i u sebe, tuhle sezony si za rámeček nedáme, ale budeme se snažit to příští sezonu napravit.
 2. Spolu s M.Syrovátkovou a K.Veselou patříš mezi 3 hráčky, které v celé sezóně nechyběly ani minutu na hrací ploše.Celkem se v průběhu sezóny v dresu uhlířek objevilo celkem 18 hráček. Je hráčská základna dostatečná ?
  Samozřejmě, že momentálně není dostatečná, leckdy jsem musela povolat holky, které aktivně již fotbal nehrají, aby nás doplnily, z důvodů zranění a absencí holek, byla několikrát sestava provizorní.
 3. Zatímco na podzim byla bilance ze 4 domácích zápasů 3 - 1 - 0, na jaře v 5 zápasech 1 - 1 - 3. Naproti tomu při zápasech na hřišti soupeřek na podzim 1 - 2 - 2 , na jaře při 4 zápasech 2 - 0 - 2. Čím to, že " doma " se již tak nedařilo ?
  Možná je to vzduchem v Janovicích? Teď vážně, oproti minulé sezoně se otočilo pořadí a je to možná tím, že jsme doma hostily těžší celky. Je jedno jestli vítězství přivezeme z venku nebo vyhrajeme doma, hlavně, že vyhrajeme. Určitě je nám líto,že jsme letos domácím fanouškům nenabídly více vítězným okamžiků. My jsme věděly, že to bude těžká sezona. Mne se letos nakupilo spoustu jiných aktivit, jak pracovních, tak školních a nemohla jsem se fotbalu plně věnovat, absence treninků byla hodně znát a tým nebyl v takové pohodě, jako minulou sezonu. Zranění v průběhu sezony nám to celé ještě zkomplikovaly, a proto jsme se celou sezonu trápily. I když se tam daly najít i světlé chvilky, třeba vyrovnaný zápas s Dolními Měcholupy.
 4. Jak na podzim, tak na jaře mají uhlířky nepříznivé skóre, na podzim -3, na jaře dokonce - 7. Kde hledat příčinu - ve špatné hře " dozadu " nebo ve špatné koncovce ?
  Když se jedná o skóre, tak těžko asi za to může obrana. Ledaže by se celá vzbouřila a vrhla se do útoku dávat goly… Je jasné, že za to může hra dopředu, máme problémy s přechodem do útoku, hlavně přes střední část zálohy a hlavně vůbec nevyužíváme krajní zálohy.
 5. Ještě ke koncovce - z celkových 23 jsi 11 gólů dala Ty, následují 3-í golové Z.Vedralová a R.Melcherová Nechybí uhlířkám další výraznější střelkyně ?
  Určitě chybí to, aby se do koncovky zapojilo více hráček. Není to ale o individuální hře jednotlivce, který vezme na polovině balón a všechny obejde a dá gól a ostatní budou koukat s rukama v bok. Pokud bude fungovat celý tým od brankářky až po útok, je jedno kdo bude stát na konci toho všeho a střílet goly, bude to vždy zásluha celého týmu. Netrápí nás to, že máme 20 šancí za zápas a nikdo se nemůže trefit. Trápí nás ty šance si vytvářet a dostávat se do pozic, kterým se řiká finální.
 6. Součástí mistr.sezóny bylo i tzv. derby utkání s Kutnou Horou Hlavně to jarní epostrádalo napětí, diváckou kulisu, emoce. Z pohledu uhlířek však skončilo porážkou 2:5 S odstupem času - dá se říct, co způsobilo fakt, že Kutná Hora si připsala první skalp uhlířek ?
  Už se nechci moc vracet k tomuto utkání. Kutná Hora byla lepší , nastřílela 5 branek a to rozhodlo. Za jakých okolností a co tomu předcházelo, nebudu komentovat, fotbal se hraje na hřišti a tam se rozhodlo. Chtěly jsme se o to vítězství porvat stejně jako soupeř, akorát se někdy stanou určité okolnosti, které se nepřihodí jen tak náhodou a to vám potom ten zážitek ze hry trochu pokazí a vy už se nemůžete potom soustředit na fotbal. Ale i to k derby patří, doufám,že si to diváci užili. Jednou se to muselo prolomit a další střetnutí bude opět otevřené pro obě strany. I když jestli budeme zajíždět do KH je výsledek vždy nejistý …
 7. Z pohledu budoucnosti se očekává další derby utkání, mezi přihlášenými celky na následný ročník by mohl být i celek z Čáslavi. Neočekáváš "tlak" na hráčky na možnost změnu působiště ?
  Očekávám a tlaky se již dostavily. To je normální, každý se snaží do svého týmu ukořistit každou volnou hráčku. záleží na slušném a rovném jednání, kterého mezi přetahováním hráček bývá málo!
 8. V průběhu sezóny čelily uhlířky několika zraněním - např. Z.Vedralová, M.Makalová, N.Koudelková. Bylo i toto důvodem jarních výsledků?
  Tak samozřejmě, výše jmenované patří k oporám uhlířek a k hlavním stavebním kamenům kádru. Nahradit jejich absenci na hřišti, to byl náš hlavní problém celou sezonu.
 9. Jsou pravdivé fámy "o konci uhlířek"? Pokud tomu tak není, plány na léto a cíle na sezónu 2011/2012?
  Věřím, že spoustu lidí by to uvítalo, ale bohužel. Janovice budou pokračovat i v dalším ročníků. Příprava bude klasická, soustředění, tréninky, přátelská utkání a cíl na další sezonu vrátit se na ty přední příčky tabulky a bojovat o umístění do první trojky, kam janovice určitě patří.

Poznámka - Potvrzením na odpověď na otázku č.9 je fakt, že již proběhl losovací aktiv na sezónu 2011/2012. Uhlířky byly opět zařazeny do skupiny "B", kde jim soupeřkami budou celky SK Viktorie Všestudy, Čechie Tuklaty ( nováček ), Bohemia Poděbrady, Mnichovo Hradiště, TJ Meteor Hradištko I ( sestupující z 2.ligy ), FC Mělník, Sparta ČKD Kutná Hora a.s., TJ Sokol Jestřabí Lhota, FK Čáslav ( nováček ), FK Baumit Jablonec a.s. ( sestupující z 2.ligy )

A ještě závěrečné výsledkové shrnutí uhlířek sezóny 2010/2011, ČLŽ, skupina "B"

FK Uhlířské Janovice ženy - Bohemia Poděbrady Podzim 2010 - 1:0 ( 0:0 ), Branka M.Bílková / Jaro 2011 - 0:2 ( 0:1 ) Branky L.Kuchařová p.k., Kl.Čápová, FK Uhlířské Janovice ženy - Sparta Dubice Podzim 2010 - 1:1 ( 0:0 ), Branky N.Koudelková - V.Staňková / Jaro 2011 - 2:0 ( 0:0 ) Branky M.Bílková p.k., Z.Vedralová, FK Uhlířské Janovice ženy - FC Mělník Podzim 2010 - 3:1 ( 1:1 ), Branky R.Melcherová, M.Bílková p.k., N.Vinická - R.Zeidlerová / Jaro 2011 - 2:1 ( 1:1 ) Branky M.Bílková 2x - M.Šrámková, FK Uhlířské Janovice ženy - Sokol Vonoklasy Podzim 2010 - 2:3 ( 0:0 ),Branky M.Bílková,M.Syrovátková - M.Lodeová 3x ( 1x p.k. ) / Jaro 2011 - 1:1 ( 0:0 ) Branky M.Bílková - Přibylová, hod FK Uhlířské Janovice ženy - Dolní Měcholupy Podzim 2010 0:10 ( 0:4 ), Branky Z.Kozlová 2x, J.Roubalová 2x, L.Tománková 2x, D.Rendlová 2x ( 1x p.k.), V.Vajdáková, V.Maťulková / Jaro 2011 - 0:1 ( 0:0 ) Branky Z.Kozlová, FK Uhlířské Janovice ženy - TJ Sokol Jestřabí Lhota Podzim 2010 4:0 ( 2:0 ), Branky K.Baranovičová 2x,M.Bílková 2x / Jaro 2011 - 2:0 ( 2:0 ), Branky H.Černá, R.Melcherová, FK Uhlířské Janovice ženy - Sparta ČKD Kutná Hora, a.s. Podzim 2010 - 1:1 ( 1:0 ), Branky A.Buchtová - R.Melcherová / Jaro 2011 - 2:5 ( 0:3 ), Branky M.Bílková p.k., Z.Vedralová - M.Karafiátová 2x, M.Dibelková, M.Horálková, Š.Vaníčková, FK Uhlířské Janovice ženy - SK Viktorie Všestudy Podzim 2010 - 1:1 ( 0:0 ), Branky M.Bílková p.k. - M.Lochmannová / Jaro 2011 0:4 ( 0:2 ), Branky Vl.Skúpová 2x, Kl.Chladová, A.Doležalová

Podzim 2010

Česká liga žen, nebo-li III.liga, skupina B, podzim 2010. Umístění na 3.-5.místě dle SŘ ČMFS čl.8 bod 2
  Team Skóre Bodů
1. Dolní Měcholupy 64:2 27
2. Spartak Dubice 15:10 16
3. SK Viktorie Všestudy 27:11 15
4. FK Uhlířské Janovice ženy 14:17 15
5. Mnichovo Hradiště 30:18 15
6. Sparta ČKD Kutná Hora 14:10 14
7. Bohemia Poděbrady 15:14 11
8. Sokol Vonoklasy 10:24 8
9. FC Mělník 5:42 4
10. TJ Sokol Jestřabí Lhota 0:46 0

Poslední říjnový den odehrály uhlířky závěrečný třetiligový mistrovský zápas podzimní části III.ligy sezóny 2010/2011. V celkem 9-i utkáních zaznamenaly 4 vítězství, 3 remízy a 2 porážky, čímž se zařadily zatím na 4.místo se ziskem 15 bodů při skóre 14:17. Spolu s Dubicí, Všestudama, Mnichovem Hradištěm a Kutnou Horou vytvořily vyrovnaný střed, kdy rozdíl mezi 2. a 6.celkem jsou v průběžné tabulce pouhé 2 body.

V domácím prostředí uhlířky hořkost porážky nepoznaly. Poté, co postupně 3x plně bodovaly ( Dubice 1:0, Mělník 3:1, Jestřabí Lhota 4:0 ), došlo k jediné ztrátě za remízu 1:1 se Všestudama. V tomto utkání se na uhlířky usmálo i štěstí, když vyrovnaly v 92.min z pokutového kopu. Celkový zisk - 10 bodů při skóre 9:2. V 5-i utkáních na půdě soupeřek bilance již tak příznivá nebyla - 1 vítězství ( 1:0 s Poděbradama ), 2 remízy ( 1:1 s Mnichovem Hradištěm a Kutnou Horou ) a 2 porážky ( 2:3 ve Vonoklasech a debakl 0:10 v Dolních Měcholupech ) znamenaly zisk 5 bodů při skóre 5:15. Uhlířkám se nepovedly poslední minuty dvou duelů, ve Vonoklasech a v Mnichově Hradišti, kdy po inkasované brance přišly o 1, respektivě 3 body, v Mnichově Hradišti v průběhu zápasu navíc i o jednu z tahounek týmu, zranivší se a do konce podzimu již nenastoupivší Z.Vedralovou. V zápasech na půdě soupeřů se uhlířky bohužel potýkaly i se sestavou - v Poděbradech hrály první poločas pouze s 10-i hráčkami, ve Vonoklasech dokonce celých 90 minut.

V dresu se během podzimu vystřídalo celkem 17 hráček. Z nich kvartet M.Bílková, R.Melcherová, M.Syrovátková, K.Veselá ( řazeno abecedně ) odehrál všech 810 min ( dále N.Koudelková 785 min, M.Makalová 675 min, H.Černá 644 min, V.Němcová 630 min, K.Baranovičová 495 min, L.Prnková 485 min, S.Vejvodová 458 min, M.Beranová 361 min, P.Hromádková 347 min, L.Vondráčková 250 min, Z.Vedralová 242 min, N.Vinická 135 min, K.Kožnerová 28 min ).

Střeleckým tabulkám vévodila M.Bílková, autorka 6-i gólů ( 2x z p.k. ), 2 přesné zásahy přidaly K.Baranovičová a R.Melcherová, po 1 gólu si připsaly N.Koudelková, nestárnoucí M.Syrovátková, Z.Vedralová a N.Vinická. Všech 9 zápasů jistila uhlířkám záda na brankové čáře K.Veselá. Pod průměr 1,89 obdrženého gólu na zápas se podepsal hlavně debakl v Dolních Měcholupech, naopak v duelech s Poděbradama, Dubicí a Jestřabí Lhotou udržela čisté konto.

Po zimní přestávce zahájí uhlířky odvetné duely termínu 2.-3.4.2011.

Mistrovská utkání uhlířek ČLŽ, skupina "B", sezóna 2009/2010:

 • Ned 11.04.2010 13:00 hod FK Uhlířské Janovice ženy - Poděbrady
 • Podzim 2009: 4:1 (3:0) branky M.Bílková 2x, K.Dlouhá, L.Prnková - J.Kuchařová / Jaro 2010: 7:0 (4:0) branky M.Bílková 3x, Z.Vedralová 2x, R.Melcherová, N.Koudelková
 • Sob 17.04.2010 14:30 hod Dubice - FK Uhlířské Janovice ženy
 • Podzim 2009: 3:2 (2:1) branky M.Kinařová, M.Müllerová, L.Růžičková - M.Bílková 2x / Jaro 2010: 2:2 (1:1) branky M.Müllerová 2x - S.Vejvodová, Z.Vedralová
 • Ned 25.04.2010 13:00 hod FK Uhlířské Janovice ženy - Mělník
 • Podzim 2009: 5:0 (2:0) branky M.Bílková 2x, K.Dlouhá 2x, S.Vejvodová)Jaro 2010: 9:0 (6:0) branky M.Bílková 3x, Z.Vedralová 2x, L.Prnková, K.Baranovičová, S.Vejvodová, V.Němcová
 • Ned 02.05.2010 10:15 hod Liberec "B" - FK Uhlířské Janovice ženy
 • Podzim 2009: 2:2 (1:0) branky D.Holinská, A.Jarchovská - M.Bílková 2x) Jaro 2010: 2:0 (0:0) branky R.Petráčková, M.Syrovátková vl.
 • Ned 09.05.2010 13:00 hod FK Uhlířské Janovice ženy - Kutná Hora
 • Podzim 2009: 0:0 (0:0))Jaro 2010: 4:0 (3:0) branky: Z.Vedralová 2x, M.Bílková 2x
 • Sob 23.05.2010 10:30 hod Vonoklasy - FK Uhlířské Janovice ženy
 • Podzim 2009: 0:8 (0:4) branky M.Bílková 4x, G.Fialová, Z.Vedralová, S.Vejvodová, V.Němcová)Jaro 2010: 1:2 (1:0) branky D.Hegarová - M.Bílková, R.Melcherová
 • Ned 30.05.2010 13:00 hod FK Uhlířské Janovice ženy - Mn.Hradiště
 • Podzim 2009: 3:3 (1:0) branky M.Bílková 2x, H.Černá - A.Dostálková 3x)Jaro 2010: 3:2 (2:2) branky: Z.Vedralová, M.Bílková p.k., N.Koudelková - M.Němcová, N.Zejbrdlichová
 • Ned 06.06.2010 14:00 hod Všestudy - FK Uhlířské Janovice ženy
 • Podzim 2009: 0:2 (0:1) branky Z.Vedralová, M.Bílková / Jaro 2010: 1:3 (0:0) branky J.Hnátová - Z.Vedralová 2x, R.Melcherová
Česká liga žen, nebo-li III.liga, skupina B, celková tabulka po 18.kole
  Team Skóre Bodů
1. Liberec "B" 68:7 43
2. FK Uhlířské Janovice ženy 56:17 34
3. Dubice 45:23 32
4. Všestudy 42:20 31
5. Mnichovo Hradiště 44:32 24
6. Poděbrady 23:53 13
7. Kutná Hora 20:39 12
8. Vonoklasy 14:61 9
9. Mělník 12:72 7

Česká liga žen, nebo-li III.liga, skupina B, podzim 2009 po 9.kole
  Team Skóre Bodů
1. Liberec "B" 38:3 22
2. Všestudy 19:8 18
3. Dubice 25:13 16
4. FK Uhlířské Janovice ženy 26:9 15
5. Mnichovo Hradiště 14:16 11
6. Kutná Hora 10:17 8
7. Vonoklasy 6:40 7
8. Poděbrady 10:20 6
9. Mělník 5:27 0
III.Česká liga žen, skupina B, jaro 2010
  Team Skóre Bodů
1. Liberec "B" 30:4 21
2. FK Uhlířské Janovice ženy 30:8 19
3. Dubice 12:21 16
4. Mnichovo Hradiště 30:16 13
5. Všestudy 23:12 13
6. Poděbrady 12:33 7
7. Mělník 7:45 7
8. Kutná Hora 10:44 4
9. Vonoklasy 8:21 2

Podzim 2009:

Velmi stroze lze na úvod shrnout: Po odehrané podzimní části 3.ligy patří uhlířkám průběžná 4.příčka (pozn. - z 9 celků) s kladným skóre 26:9 a celkovým ziskem 15 bodů. Kapitánka uhlířek M.Bílková s 15 přesnými zásahy do sítě soupeřek v 8 mistrovských duelech, čili s průměrem 1, 875 gólu na zápas, aspiruje na královnu střelkyň celé soutěže. V poháru ČMFS se uhlířkám podařilo v 1.kole přejít přes taktéž 3-i ligové Staré Čivice, ale ve 2.kole již nestačily na prvoligový FC Slovan Liberec, a.s.

Domácí zápasy uhlířek lze ještě rozdělit na dvě poloviny. Do té první patří zápasy s celky Spartak Dubice a FC Slovan Liberec, a.s. "B" (2:3, respektive 2:2). Tyto duely byly odehrány na domovském stadionu v Uhlířských Janovicích. Do druhé poloviny patří zápasy s celky Sokol Vonoklasy a SK Viktorie Všestudy (8:0, respektive 2:0), ke kterým uhlířky odjely do "azylu" v Ratajích nad Sázavou. Suma sumárum - z celkem 4 utkání vytěžily 7 bodů při skóre 14:5, což znamenalo v tabulce domácích zápasů 4.místo.

Ještě o bod lépe se dařilo uhlířkám při utkáních na půdě soupeřek. Ze hřišť Bohemie Poděbrady, FC Mělníku, Sparty ČKD Kutná Hora, a.s. a Mnichova Hradiště přivezly celkem 8 bodů při skóre 12:4 ( z pohledu uhlířek, stejně tak dosažené výsledky dle výše uvedeného 4:1, 5:0, 0:0, 3:3 ). Bodové konto uhlířek mohlo být ještě vyšší, neb v Mnichově Hradišti již vedly v průběhu utkání 3:0, ovšem domácí hráčky stačily ještě vyrovnat. Zisk 8 bodů znamená 3.místo v minitabulce duelů na půdě soupeře.

V dresu uhlířek se při mistrovských utkáních vystřídalo celkem 14 hráček, z nichž M.Bílková, H.Černá, G.Fialová, M.Syrovátková a Z.Vedralová odehrály plný počet 720 min ( dále 630 min V.Němcová, K.Veselá, 540 min K.Baranovičová, S.Vejvodová, 488 min N.Koudelková, 457 min L.Prnková, 420 min M.Makalová, 350 min K.Dlouhá, 265 min M.Beranová ). Střeleckým tabulkám dominuje, a to dosti výrazně, M.Bílková, autorka 15-i!!! přesných zásahů. Na pomyslném stříbrném stupínku se umístila K.Dlouhá za 3 vstřelené góly, o bronz se dělí dvougólové Z.Vedralová se S.Vejvodovou (dále se ještě jedenkrát trefily H.Černá, G.Fialová, V.Němcová, L.Prnková). Prostor mezi třemi tyčemi, toť území K.Veselé. Za 7 jí odchytaných utkání inkasovala pouze 6 gólů, což znamená velmi dobrý průměr 0,86 gólu na zápas, ve 4 duelech udržela čisté konto. Pouze v utkání v Mn.Hradišti ji zastoupila M.Makalová, přičemž 3x lovila míč ze své sítě.

Samostatnou kapitolou bylo účinkování uhlířek v poháru ČMFS žen. V 1.kole přivítaly "doma" hráčky ze Starých Čivic a po remíze 0:0 rozhodly o postupu do dalšího kola pevnějšími nervy při střelbě ze značky pok.kopu. Ve 2.kole, opět doma, přivítaly prvoligistky z Liberce. Rozdíl byl znatelný a po výsledku 1:13 uhlířky svou pohárovou pouť ukončily. I zde se vystřídalo 14 hráček, plný počet, tedy 180, odehraných minut si do statistik připsaly K.Baranovičová, M.Bílková, H.Černá, G.Fialová, Z.Vedralová, K.Veselá (dále 176 min S.Vejvodová, 157 min L.Prnková, 135 min V.Němcová, M.Syrovátková, 103 min N.Koudelková, 90 min M.Makalová, K.Dlouhá, 14 min M.Beranová). Jedinou střelkyní uhlířek v normální hrací době byla M.Bílková. Hlavně "díky" duelu s Libercem vykázaly K.Veselá pohárový průměr 6,5 gólu na zápas.

Průběžné 4.místo po podzimu s minimálním odstupem na celky před nimi dává uhlířkám reálnou naději v jarních odvetách bojovat o medailové umístění. Prvním krokem k tomuto bude utkání s Poděbradama o prvním dubnovém víkendu.

Dosavadní účinkování uhlířek v mistrovské sezóně 2009/2010 v krátkém rozhovoru shrnula jejich kapitánka Maruška Bílková.

 1. Po podzimní části 3.ligy patří uhlířkám 4., tedy bramborová pozice, s minimálním odstupem na stříbro. Panuje s tímto spokojenost?
  S celkovým umístěním v tabulce z velké části spokojenost panuje.
 2. Z pozice kapitánky, manažerky, trenérky je někdo, koho by jsi chtěla vyzvednout?
  Jak můžu v kolektivním sportu, jako je fotbal, někoho vyzvedávat ? Jedna bez druhé by jsme nedosáhly toho umístění, na kterém teď jsme.To bych musela poděkovat každé holce zvlášť a na to by mě asi nestačili dlouhé hodiny. Vyzvedám celý náš tým a zároveň děkuji těm, kdo nám fandí a kdo mě pomáhají udržet tým v chodu.
 3. Více než polovinu gólů jsi vsítila Ty osobně. Máš na góly nějaký recept?
  Recept na góly nemám, je to o štestí stát ve správnou dobu na správném místě. Příští sezóny můžu vyjít golově naprázdno. Jen bych si přála více takových štastlivců v týmu, protože se obávám,že jsem své střelecké štestí vyčerpala až do konce svojí fotbalové kariéry:-)) Pro další sezónu to pro mě může být blok, ale uvidíme. Koupím nové kopačky, a počkáme co s sebou přinesou, ty staré budou pamětní:-)) Budu se s nimi jednou chlubit svým dětem:-))
 4. Jarní část 3.ligy začne první dubnový víkend. Mají uhlířky daný termín zahájení připravy na jaro?
  Přípravu odstartujem v lednu před zahájením halového turnaje ve Zruči, který se koná v sobotu 16.1.2010.
 5. Chtěla by jsi Ty sama cokoliv poznamenat k podzimní části 3.ligy??
  Asi bych se už opakovala. Máme dobrý odrazový můstek do jarní sezóny, těšíme se na další část sezóny, máme co zlepšovat... Teď přeju všem dobrou regeneraci a odpočinek,načerpání nových sil.

Jaro 2010

Když po konci podzimní části 3.ligy v části svého hodnocení Maruška Bílková poznamela: "Máme dobrý odrazový můstek do jarní sezóny", asi ještě ani ona sama netušila, jak dobře se uhlířky na jaře od "můstku odrazí". Ve druhé polovině sezóny totiž vytvořily z domácího hřiště nedobytný hrad, důležité body přivezly od soupeřů, čehož výsledekem je konečné 2.místo. To zároveň znamená pro uhlířky možnost postupu do 2.ligy.

Jak již bylo výše zmíněno, suverénně si uhlířky počínaly při domácích utkání. Ve 3 ze 4 utkání ani jednou neinkasovaly, celkově neztratily ani bod. Tři vysoká vítězství a jeden vyrovnaný výsledek (- Poděbrady 7:0, - Mělník 9:0, - Kutná Hora 4:0, - Mnichovo Hradiště 3:2) přinesly plný počet 12 bodů při skóre 23:2. Ani na hřištích soupeřů si uhlířky nevedly špatně. V Dubici přišly o vítězství v závěrečných minutách (2:2), s druholigově posílenou rezervou Liberce držely bezbrankový stav do 72.min, druhý gól si uhlířky vstřelily samy v 90.min (0:2), ve Vonoklasech naopak v 90.min vydřely 3 body (2:1), v přímém souboji o stříbro zvítězily ve Všestudech (3:1). Celkově tak z utkání na hřištích soupeřů získaly uhlířky celkem 7 bodů při skóre 7:6.

Na 15 podzimních mistrovských gólů navázala M.Bílková dalšími 10-i zásahy. Tentokrát nezůstala ve střeleckých úspěších tak osamocena jako v první polovině soutěže. Zdatně ji sekundovala Z.Vedralová, též autorka 10-i jarních zásahů. O další jarní góly se podělily R.Melcherová (3x), N.Koudelková, S.Vejvodová (obě 2x), K.Baranovičová, V.Němcová, L.Prnková (všechny 1x). Ve všech 8 jarních duelech stála mezi 3 tyčemi K.Veselá, která i díky 3 vychytaným čistým kontům měla průměr 1 inkasovaný gól na zápas.

V jarní mistrovské části 3.ligy se v dresu uhlířek protočilo celkem 17 hráček. Plný počet 720 minut mají v nohách H.Černá, M.Makalová, Z.Vedralová a K.Veselá. Kdo další a kolik minut odehrál? - M.Bílková 696 minut, V.Němcová 670 minut, G.Fialová a M.Syrovátková 540 minut, L.Prnková 509 minut, N.Koudelková 482 minut, K.Baranovičová 442 minut, R.Melcherová 400 minut, S.Vejvodová 329 minut, M.Beranová 196 minut, L.Vondráčková 115 minut, P.Hromádková 70 minut, K.Kožnerová 51 minut.

Spojíme-li statistiky z podzimu 2009 a jara 2010, vyjdou tyto celosezónní údaje:

Ve třetiligové sezóně 2009/2010 v dresu uhlířek v rámci mistrovských utkání nastoupilo celkem 18 hráček : 1440 (plný počet, tedy 720 podzim + 720 jaro) min H.Černá, Z.Vedralová, 1416 (720 + 696) min M.Bílková, 1350 (630 + 720) min K.Veselá, 1300 (630 + 670) min V.Němcová, 1260 (720 + 540) min G.Fialová, M.Syrovátková, 1140 (420 + 720) min M.Makalová, 982 (540 + 442) min K.Baranovičová, 970 (488 + 482) min N.Koudelková, 966 (457 + 509) min L.Prnková, 869 (540 + 329) min S.Vejvodová, 461 (265 + 196) min M.Beranová, 400 (0 + 400) min R.Melcherová, 350 (350 + 0) min K.Dlouhá, 115 (0 + 115) min L.Vondráčková, 70 (0 + 70) min P.Hromádková, 51 (0 + 51) min K.Kožnerová

Uhlířskojanovickou královnou střelkyň, a pravděpodobně i jednou z nejlepších v celé soutěží, se s 25-i zásahy (15 podzim + 10 jaro) stala M.Bílková. Hlavně díky jaru se na pomyslné stříbrné pozici umístila Z.Vedralová s 12-i (2 + 10) zásahy, díky 4 (2 + 2) vstřeleneným gólům doplnila střelecké medailové pořadí S.Vejvodová. O další branky uhlířek se podělily: 3 góly K.Dlouhá (3 + 0) a R.Melcherová (0 + 3), 2 góly N.Koudelková (0 + 2), V.Němcová (1 + 1) a L.Prnková (1 + 1), 1 gól vsítily K.Baranovičová (0 + 1), H.Černá (1 + 0) a G.Fialová (1 + 0).

Po výsledcích s celky: - Bohemie Poděbrady 4:1 ( podzim ) / 7:0 ( jaro ), - Spartak Dubice 2:3 / 2:2, - FC Mělník 5:0 / 9:0, - FC Slovan Liberec "B" 2:2 / 0:2, Sparta ČKD Kutná Hora 0:0 / 4:0, Sokol Vonoklasy 8:0 / 2:1, Mnichovo Hradiště 3:3 / 3:2, SK Viktorie Všestudy 2:0 / 3:1 si tak uhlířky vybojovaly ve 3.lize, správně zvanou ČLŽ, skupina "B", celkovou stříbrnou pozici za suverénem soutěže, celkem FC Slovan Liberec "B". Toto umístění jim dává možnost postoupit do 2.ligy. Zda této možnosti využijí se musí rozhodnout do soboty 26.6.2010. V tento den v Humpolci proběhně nejen finále poháru žen, ve kterém uhlířky vypadly ve 2.kole s celkem FC Slovan Liberec "A", ale také losování na následný mistrovský ročník.

ČLŽ, skupina "B", sezóna 2009/2010, konečné pořadí: 1. Liberec "B" 43 bodů 68:7, 2. FK Uhlířské Janovice ženy 34 bodů 56:17, 3. Dubice 32 bodů 47:24, 4. Všestudy 31 bodů 42:20, 5. Mnichovo Hradiště 24 bodů 44:32, 6. Poděbrady 13 bodů 23:53, 7. Kutná Hora 12 bodů 20:39, 8. Vonoklasy 9 bodů 14:61, 9. Mělník 7 bodů 12:72

Na krátké otázky krátce po konci sezóny odpověděla kapitánka uhlířek, M.Bílková.

 1. Po podzimu patřilo 4.místo v závětří ze medailovými pozicemi, na konci sezóny 2.místo a možnost postupu do 2.ligy. Spokojenost ??? Přemění se postup v realitu?
  Na začátku sezony byl náš cíl umístit se v horní polovině tabulky, ale konečné druhé místo je nad očekávání velká spokojenost. Vím, že máme silný tým, který je disciplinovaný, v kterém je zkušenost, známe jak chutnají prohry a tentokrát jsme poznaly i druhou stranu mince. Za odehranou sezónu jsme si to zasloužily. Kkdyž se ohlednu na jednotlivá utkání, nemáme se za co stydět a umístění nám nemůže nikdo upřít.
  Co se týče postupu, i když definitivní rozhodnutí ještě nepadlo, je více než ve hvězdách …
 2. Existuje někdo z hráček, koho by jsi chtěla speciálně vyzvednout, pochválit?
  Adresné hodnocení si nechám na dokopnou (pozn. avizovaný termín 26.06.2010 v Country Clubu v Uhlířských Janovicích) , to bych tu musela vyjmenovat všechny, šlapaly jsme jako tým a dotáhly jsme to na druhé místo. Na výsledku se podílela každá svým dílem.
 3. Naopak, nějaká výtka směrem k týmu?
  Výtky si řeknem také až na dokopné, nebudu je ventilovat přes veřejnost, vždy si nějaké chyby najdou. Neznám žádný tým ,který by byl bez chyby.
 4. Plánují uhlířky nějaké posezónní akce, turnaje?
  Teď bude naše jediná akce určitě odpočinek. Samozřejmě akce budou, exhibiční zápasy, soustředění, ale konkrétní věci sledujte aktuálně na našich stránkách.
 5. Závěrečné kapitánské slovo?
  Děkuji holkám za skvělý výsledek, fanouškům a čtenářům, který nám fandí a všem, který nám pomáhají. Příští sezónu se porvem o první místo!

ČLŽ, skupina C, sezóna 2008/2009 - celkové 8.místo

Krátce po uzavření mistrovské třetiligové sezóny 2008/2009 nastává, podobně jako každý rok, čas pro krátké zhodnocení řečí statistických čísel. Výsledkový souhrn sezóny 2008/2009 najdete zde.

Pro připomenutí - Podzim 2008 : Mistrovská utkání začali uhlířky výsledkově výborně, po 2 utkáních měly plný počet bodů a již zaznívaly hlasy a možném a rychlém návratu do 2.ligy. Jenže následné problémy, kdy jednak hráčský kádr dostal několik trhlin z různých důvodů, a jednak předváděná hra nebyla úplně bez chyb, s sebou přinesly i bodové ztráty. Zda považovat 6.místo v konečné podzimní tabulce, tedy přesně v polovině, za úspěch, průměr či dokonce propadák, toť otázka, na kterou je opravdu asi těžké jednoznačně odpovědět.

V domácím prostředí nastoupily uhlířky v 5-i utkáních. Z toho si 3x připsaly plný bodový zisk ( St. Máteřov 5:2, Chotěvice 7:0, Rokytnice v Orl.h. 2:0 ), 1x se o body se svým soupeřem podělily ( St. Čivice 4:4 ) a 1x odešly poraženy ( Pardubice "B" 0:5 ). Celkových domácích 10 bodů a pozitivní skóre 18:11 špatných snad není, ale mohlo být i lépe. Vždyt v duelu se St. Čivicemi vedly uhlířky v průběhu druhého poločasu již 4:1, poté však při 3 brejkových situacích nechaly střelecky vyniknout hostující K.Urbancovou. Jediná domácí porážka přišla s lídrem dosavadní tabulky, celkem Pardubice "B".

Při zápasech na půdě soupeře již tak uhlířky úspěšné nebyly. Plný bodový zisk si připsaly pouze v 1 případě ( Zálší 1:7 ), 1x se o body podělily ( Dvůr Králové 1:1 ) a 3x odjely domů s prázdnou ( Hradištko 2:0, Liberec "B" 1:0, Choceň 1:0 ). " Venkovní " zisk 4 bodů je slabší, skóre bylo však opět pozitivní - 8:6. Po plnobodovém a brankově bohatém úvodním zápase v Zálší přišel půst. Výsledkově těsné porážky v Liberci ( jediné utkání hrané na umělém povrchu ) a Chocni byly určeny tím, který celek dokáže potrestat chybu toho druhého, neb šance byly na obou stranách. V obou případech se to bohužel povedlo domácímu týmu. Smolné utkání ze strany uhlířek bylo ve Dvoře Králové. průběhu prvního poločasu se zranila a do konce podzimu již tak nemohla nastoupit golmanka K.Veselá, domácí hráčky zremizovaly duel až v nastaveném čase. " Derby " na hřišti nedalekého Hradištka body také nepřineslo, neb bez vstřelených gólů se vyhrávat nedá.

V dresu uhlířek se při mistrovských duelech během podzimu vystřídalo celkem 23 !!! hráček . Ani minutu nechyběly a plných 900 mistrovských minut odehrály K.Baranovičová a N.Koudelková. Pouze zdrav.potíže a nucené střídání v posledním utkání s Rokytnicí v Orl.h. " obralo " o podobný pocit G.Fialovou, která si tak připsala " jen " 855 odehraných minut. Jednozápasová absence " pomohla " triu M.Bílková, V.Němcová, K.Šourková ( řazeno abecedně ) k 810-i odehraným minutám. Další pořadí dle času stráveného na hrací ploše : K.Dlouhá 780 min, M.Beranová 663 min, Z.Vedralová 540 min, L.Navrátilová 477 min, K.Veselá 385 min, B.Peroutková 315 min, trio B.Jiroušková, M.Kopecká, M.Makalová, 270 min, M.Syrovátková 180 min, N.Vinická 135 min, M.Grundová 132 min, duo A.Bedlivá, J.Benešová 90 min, A.Hoštová 63 min, duo L.Kapková, K.Pohlová 45 min. Právě s počtem hráček se uhlířky několikrát potýkaly. Zdravotní stav postupně vyřadil ze hry K.Pohlovou ( hned po 1.utkání ), M.Syrovátkou ( po 2.odehraném utkání ) - obě jmenované se na zelený trávník již nevrátily, podobně jako K.Veselá ( zraněna v 5.utkání sezóny ) a Z.Vedralová ( " loučící se " v 6.utkání s Chotěvicemi ). Po 3.kole zraněná B.Peroutková se v závěrečných duelech již v dresu uhlířek opět objevila. Krom zdrav.stavu vedly ke konci ( přerušení ) fotb.kariéry osobní důvody, tak jako např. B.Jirouškovou po 4.kole.V některých utkáních pak vypomohly hráčky " bývalé " ( J.Benešová, M.Grundová, L.Kapková, M.Kopecká ), v některých se objevily hráčky nové. Každá hráčka je vítaná, kontakt možný přes www.ujfotbal.wz.cz

Nezvyklá situace, vzhledem k minulým sezónám, nastala mezi 3 tyčemi. V průběhu podzimu si rukavice navlékla hned pětice !!! uhlířek. Jako první až do svého zranění " konstanta " předcházejících let K.Veselá, která při 4 celých a " kousku " 1 zápasu, tedy 25 min zápasu ve Dvoře Králové, lovila míč ze své sítě celkem 9x. Zbývajících 65 min ve Dvoře Králové a první poločas závěrečného podzimního duelu s Rokytnicí v Orl.h. odchytala K.Dlouhá, za svá záda pustila míč v 1 případě. V utkání s Chotěvicema, Libercem "B" a Pardubicemi "B" se mezi 3 tyče postavila M.Makalová. Počet inkasovaných branek ji pokazil duel s lídrem tabulky z Pardubic, kdy ji její spoluhráčky moc nepomohly a v tomto utkání 5x lovila míč ze sítě. Naopak s Chotěvicemi udržela čisté konto, v Liberci, kdy mezi 3 tyčemi " čarovala " byla překonána pouze 1x - suma sumárum 6 obdržených branek. V Chocni jistila záda uhlířek 1x překonaná M.Kopecká, druhý poločas duelu s Rokytnicí převzala štafetový kolík v podobě golmanských rukavic a poslední golmankou uhlířek na podzim se tak stala L.Navrátilová.

Střeleckým tabulkám vévodila Z.Vedralová, autorka 9 podzimních branek. Těchto docílila v odehraných 6-i utkáních, což znamená vynikaící průměr 1,5 gólu na zápas. Jak svým spoluhráčkám chyběla ve druhé polovině podzimu, kdy byla nucena ze zdrav.důvodů přerušit svoji fotb.kariéru, svědčí 2 vstřelené góly ve zbývajících 4 utkáních …. Na pomyslný stříbrný střelecký stupínek vystoupala 5-i gólová M.Bílková, bronz za 4 vstřelené branky patří K.Šourkové. O další zásahy do sítě fotbalových sokyň se podělily : 2x M.Beranová, 2x B.Peroutková, 1x K.Baranovičová, 1x B.Jiroušková, 1x M.Syrovátková a 2x " pomohla " uhlířkám hráčka v dresu soupeře - I.Fenyková ( St.Máteřov ) a P.Hamerníková ( St.Čivice ). Bez vstřelených gólů se bodovat, jinými slovy vyhrávat, nedá. A koncovka rozhodně nepatřila mezi " výkladní skříně " uhlířek. Ve 3 utkáních po sobě dokonce nepoznaly " gólovou radost ". Na druhou stranu branku nejde vstřelit " z ničeho " , vina neleží jen na bedrech útočnic, chyběla ofenzívní podpora všech řad.

Co by uhlířky mohly zlepšit ??? Určitě tréninkovou docházku, všeobecně tréninkové úsilí. Ono při počtu např.5 trénujících ( což se bohužel nejednou stalo ) se toho moc nacvičit nedá, čemuž pak odpovídala i hra při mistrovských utkáních. Není třeba rozpitvávat konkrétní případy, toto snad lepší z očí do očí.

Takže ještě jednou pro zopakování . Po podzimních mistrovských utkáních patřila uhlířkám 6.příčka. Před sebou měli ještě minimálně 10 zápasů na jaře, věříc, že dojde ke zlepšení výsledků, předváděné hry a tím i zákonitě tabulkového postavení. Radost by měli jistě i jeiich věrní fanoušci, kterým patří dík za podporu a fandění.

Jaro 2009 : Zatímco na podzim získávaly uhlířky body hlavně při domácích zápasech, na jaře tomu již tak nebylo. Z 5-i těchto utkání " vydolovaly " pouze 4 body při pasívním skóre 4:11. Bez bodu poslaly uhlřžky domů pouze celek Zálší ( 1:0 ), celek Chocně se z uhlířskojanovické půdy vracel s 50-i % procentní bodovou spokojeností ( 1:1 ), ale celky Hradištka ( 1:5 ), Králova Dvora ( 0:2 ) a Liberce "B" ( 1:3 ) se radovaly z maximálního počtu bodů.

Naopak při 5-i zápasech na půdě soupeřek odešly uhlířky poraženy pouze v jednom případě, konkrétně po duelu s vítězem 3.ligy, skupina C, Pardubicemi "B" ( 5:1 ). Alespoň jeden bod do tabulky si připsaly ve St.Čivicích, St.Mateřově ( v obou případech za remízu 0:0 ) a Rokytnici v Orl.h. ( 2:2 ), z plného bodového zisku se uhlířky radovaly v Chotěvicích ( 0:3 ). To vše dalo dohromady lepší bilanci než při domácích utkání, konkrétně 6 bodů při opět pasívním skóre 5:6.

V 10-i jarních utkáních nastoupilo v uhlířskojanovickém dresu celkem 18 hráček. Ani minutu na zeleném trávníku nechyběly a 900 minut odehrály K.Baranovičová, M.Bílková, H.Černá, G.Fialová, V.Němcová, těsně pod vrcholem se v pomyslné tabulce zápasové docházky umístila A.Chudomelová ( 823 min ), pouze 1 utkání na jaře absentovala a tedy 810 odehraných ( odchytaných ) minut si připsala K.Veselá. A kdo další a kolik minut odehrál ? Byly to B.Jiroušková ( 778 min ), K.Dlouhá ( 720 min ), M.Beranová ( 489 min ), M.Makalová ( 45O min ), N.Koudelková ( 437 min ), L.Prnková ( 413 min ), K.Šourková ( 270 min ), N.Vinická ( 90 min ), M.Grundová ( 60 min ), V.Rajnyšová ( 45 min ), A.Hoštová ( 15 min ). Ač zní 18 hráček jako dostatečné číslo, opak je pravdou. Celkem ve 4 zápasech nastoupily uhlířky bez možnosti střídání. Počtem hráček bylo nejúspěšnější domácí utkání s Libercem, kdy bylo na soupisce celkem 14 uhlířek. Mezi tyčemi v 9 jarních utkáních nastoupila K.Veselá, která si připsala 3 vychytané 0 ( d.Zálší,v.St.Čivice, v.Chotěvice ) nakonec dosáhla průměru 1,7 inkasovaného gólu na zápas. Ve St.Mateřově nečekaně v bráně zářila H.Černá a asi zaslouženě se může pyšnit čistým štítem, čili vychytanou nulou.

Výrazná změna oproti podzimu, bohužel k horšímu, nastala ve střeleckých úspěších. Na podzim 26 zásahů, na jaře 9 zásahů. O tyto se podělily pouze 2 hráčky : M.Bílková, autorka 8 branek, a K.Baranovičová, autorka 1 gólu. Podzimní " střelecká královna " Z.Vedralová se z důvodu mateřských povinností na jaře na zeleném trávníku neobjevila, což bylo citelné oslabení v útočné fázi uhlířek.

Vše výše napsané tedy krátce shrnuto : V sezóně 2008/2009 uhlířky odehrály celkem 20 mistrovských utkání. Domácích 10 duelů znamenalo zisk celkem 14 bodů při skóre 22:22, z 10 zápasů na půdě soupeřek si uhlířky přivezly celkem 10 bodů při " plusovém " skóre 13:12. Jediná hráčka, a to Katka Baranovičová, se může pochlubit, že odehrála maximální počet 1800 min ( pořadí na " bedně " doplňují G.Fialová s 1755-i odehranými minutami a na bronzovém stupínku M.Bílková a V.Němcová, odehravší 1710 min ). Střeleckým tabulkám vévodila M.Bílková, autorka 13-i branek, následována Z.Vedralovou, autorkou 9 branek ( vše na podzim ), na bronzový stupínek vynesly 4 vstřelené branky K.Šourkovou ( podobně jako Z.Vedralová vše během podzimu ). Celkový počet 24 bodů při lehce plusovém skóre 35:34 stačil v tabulce ČLŽ, skupina C, sezóna 2008/2009 na celkové 8.místo.

K jarní části III.ligy se ještě vraťme krátkým rozhovorem s Maruškou Bílkovou, kapitánkou uhlířek :

1. Po podzimu přesně v půlce tabulky, po konci sezóny na místě 8. s minimální 3-í bodovou ztrátou na 6.místo Spokojenost ??? Zklamání ???

Do spokojenosti máme daleko, ale úplně zklamaní taky nejsme.Tahle sezona pro nás nebyla vůbec jednoduchá.Cíle byli nespadnout do spodní hranice tabulky.Což se z části podařilo,na šesté místo ztrácíme 3 body,byly jsme vyrovnaným soupeřem,máme na to skončit v tabulce výš.Teď už se soustředíme na přípravu a podzimní sezonu, kde jsou naše ambice vysoké.

2. Na podzim uhlířky vsítily celkem 26 branek, o nichž se podělilo celkem 7 hráček a 2x pomohly uhlířkám soupeřky vlastním gólem. Na jaře došlo k poklesu vstřelených branek, celkem se podařilo uhlířkám vsítit v průběhu jara 9 gólů, o které se podělily jen 2 hráčky - 8x Ty a 1x Káťa Baranovičová. Kde hledat příčinu ???

Jsme oslabeni o klíčové hráčky,jako je Zuzka Vedralová, které i tímto srdečně gratulujeme k narození Tomáška a už se těšíme,až vyběhne na trávník, Monika Syrovátková,proto jsme se více soustředily na obranu,holkám chybí "hlad" po golu,S koncovkou se trápíme celý podzim, přes léto se budem snažit posílit útok.

3. V jarní části dle bodového zisku nebylo výhodou domácí prostředí, o čemž svědčí získané 4 body z 15 možných při skóre 4:11, zatímco venku se dařilo uhlířkám lépe, získaly 6 bodů při skóre 5:6. Í když kromě jednoho utkání ( Zálší ) se jednalo o celky z první poloviny jarní tabulky ( Hradištko, Králův Dvůr, Choceň, Liberec ), nepůsobí na uhlířky domácí prostředí jako svazující ???

Nemyslím,že domácí prostředí je pro nás svazující, je to, jak zaznělo v otázce - na podzim k nám zajížděly celky z horní poloviny tabulky, kde jsme bohužel moc bodů neudělaly.

4. Po krátké letní pauze se opět rozjedou mistrovké boje ( 15.-16.8. pohár ČMFS žen, 29.-30.8. soutěžní utkání 3.ligy ). Jsou již známy nějaké změny v kádru, který hlavně v jarní části sezóny 2008/2009 nebyl " moc široký " ??? Případné přípravné zápasy či soustředění mají uhlířky dojednané ???

Teď si krátce odpočineme a začneme s přípravou, soustředění chystáme,zatím vše je v jednání, důležité informace s přestupy a s přípravnými zápasy se dozvíte včas z našich webových stránek.

5. Po losovacím aktivu ze dne 20.6.2009 jsou již známa jména soupeřek v sezóně 2009/2010. Hlavně okresní derby s nováčkem soutěže, Kutnou Horou, bude mít asi zvláštní náboj. Budou vypsány speciální prémie ???

Zápas s Kutnou Horou pro nás bude zápas jako každý jiný, i když je pravda, že asi budem mít zvláštní motivaci v tomto zápase uspět, vyhraje ten lepší.

A s kým by se uhlířky utkat na zeleném trávníku v příští sezóně ČLŽ, kdy tentokrát byly nalovsovány do skupiny "B" ? Od víkendu 29.-30.8. by měly postupně následovat tato mistrovská utkání : 1. kolo Poděbrady - Uhlířské Janovice, 2. kolo Uhlířské Janovice - Dubice, 3. kolo Kryry - Uhlířské Janovice, 4. Kolo Uhlířské Janovice - Liberec "B", 5. kolo okresní třetiligové derby Kutná Hora - Uhlířské Janovice, 6. kolo volno, 7. kolo Uhlířské Janovice - Vonoklasy, 8. kolo Mn.Hradiště - Uhlířské Janovice, 9. kolo Uhlířské Janovice - Všestudy . Ještě před mistrovskými boji se uhlířky zapojí do duelů poháru ČMFS ženy. Jména soupeřek budou známa v nejbližších dnech, jistý je pouze termín úvodního kola : 15.-16.8.2009.

Česká liga žen, nebo-li III.liga, skupina C, celková tabulka po 22.kole, Dle rozhodnutí STK KFŽ č.10/2008-2009 byly Hradištku po skončení soutěže odečteny 3 body
  Team Skóre Bodů
1. Pardubice "B" 112:13 55
2. Choceň 69:25 44
3. Hradištko - " ochotné " postoupit do 2.ligy :-)) 75:20 42
4. Liberec "B" 61:26 38
5. Staré Čivice 46:25 37
6. Starý Máteřov 47:42 27
7. Dvůr Králové 35:33 24
8. FK Uhlířské Janovice ženy 35:34 24
9. Zálší 13:62 13
10. Chotěvice 12:149 6
11. Rokytnice v Orl.h. 15:90 4

Česká liga žen, nebo-li III.liga, skupina C, podzim 2008. Dle rozhodnutí STK KFŽ č.10/2008-2009 budou Hradištku po skončení soutěže odečteny 3 body
  Team Skóre Bodů
1. Pardubice "B" 58:4 28
2. Liberec "B" 29:8 24
3. Choceň 34:14 22
4. Staré Čivice 28:12 20
5. Hradištko 29:12 19
6. FK Uhlířské Janovice ženy 26:17 14
7. Starý Máteřov 25:23 13
8. Dvůr Králové 18:15 11
9. Zálší 7:37 6
10. Chotěvice 5:73 3
11. Rokytnice v Orl.h. 2:46 0
III.Česká liga žen, skupina C, jaro 2009
  Team Skóre Bodů
1. Pardubice "B" 54:10 27
2. Hradištko 46:6 26
3. Choceň 36:11 22
4. Dvůr Králové 18:18 19
5. Staré ČIvice 18:13 17
6. Liberec "B" 32:18 14
7. Starý Máteřov 23:20 14
8. FK Uhlířské Janovice ženy 9:17 10
9. Zálší 6:25 7
10. Rokytnice v Orl.h. 13:44 4
11. Chotěvice 7:76 3

II.liga,sezóna 2007/2008

Tzv. "rozlučkou", někým nazývanou též tzv. "dokopnou" uzavřely uhlířky druholigovou mistrovskou sezónu 2007/2008. Sezónu, která s sebou přinesla více porážek než vítězství a po 10.místu v konečné tabulce sestup do III.ligy.

Na jaře sehrály uhlířky celkem 13 mistrovských utkání, z nichž ve 2 případech se jednalo o dohrávky duelů přeložených z podzimu. V domácím prostředí hostily uhlířky své soupeřky celkem 7x, z čehož 2x se jim povedlo plně bodovat ( Pavlíkov 4:2, Dubice 1:0 ), ovšem v 5-i případech odešly poraženy ( Teplice "B" 1:7, Mladá Boleslav 0:3, Karlovy Vary 0:7, Plzeň "B" 1:6, Karlštejn 2:3 ). Celkový "domácí" zisk tedy činil 6 bodů při pasívním skóre 9:28. Na hřiště soupeřů se uhlířky vypravily 6x, ale více než 1 bod za remízu 1:1 v Trstěnicích při celkovém skóre všech zápasů "venku" 3:20 se jim získat nepodařilo (Karlštejn 0:4, Trutnov 0:4, Varnsdorf 1:2, Liteň 0:6, Dubice 1:3). Že by se daly cesty za soupeřkami srovnat s poznávacími zájezdy svědčí i ujeté vzdálenosti na mistrovské duely - na jaře dohromady "něco málo" nad 1900 km

Jarním střeleckým tabulkám vévodí Maruška Bílková, autorka 4 branek. O jednu branku méně vstřelila Zuzka Vedralová, a dále 2x K.Šourková, 1x Bára Jiroušková, Míša Beranová, a taktéž 1x mířil soupeř (Dubice) do vlastní sítě.

Ve 13-i jarních zápasech se v uhlířskojanovickém dresu vystřídalo celkem 19 hráček. Ani minutu nechyběly, tedy 1170 min na hřišti pobyly Káťa Veselá, Zuzka Vedralová, Káťa Šourková. První 2 jmenované hráčky tak odehrály plnosezónních (jaro + podzim) 1980 minut!!! Káťa Veselá dokonce nejenže působila na "svém gólmanském" postu, ale v jednom utkání nastoupila též v poli, kdy její místo v bráně zaujala zdravotně ne zcela v pořádku Míša Makalová. Další počty jarních minut ostatních "uhlířek" - 1115 min Gábina Fialová, 1080 min Monika Syrovátková, Káťa Baranovičová, 1070 min Maruška Bílková, 848 min Veronika Němcová, 720 min Káťa Dlouhá, 593 min Nikola Koudelková, 507 min Bára Jiroušková, 505 min Andrea Bedlivá, 450 min Míša Makalová, 408 min Ivana Tyrnerová, 324 min Míša Beranová, 205 min Božena Peroutková, 100 nestárnoucí Marcela Grundová, 90 min Pavlína Jelínková, 85 min Martina Suchá. Bohužel účast na zápasech se jevila jako jeden z problémů. Např. krátké znovupůsobení na zeleném trávníku Martiny Suché "utnulo" zranění kolena, pracovní povinnosti hlavně ke konci sezóny nepouštěly na hrací plochu Báru Jirouškovou, a dále i osobní důvody některých hráček v souvislosti s úzkým kádrem zapříčinily fakt, že ve 2 utkáních nastoupily uhlířky pouze s 10- hráčkami

.

Poděkování patří fanouškům, kteří fandili nejen v domácím prostředí, ale také na půdě soupeřek.

Takže sečteno a podtrženo, závěrečný účet uhlířek v ČZFL, nebo-li ve II.lize, sezóna 2007/2008 : Po 22-i odehraných utkání zisk 13-i bodů, " mírně " pasívní skóre 20:81, 10.místo v konečné tabulce znamenající sestup do III.ligy, kde se uhlířky postupně střetnou s těmito celky : Zálší, Starý Mateřov, Meteor Hradištko, Staré Čivice, Dvůr Králové, Chotěvice, Liberec "B", Pardubice "B", Choceň, Rokytnice v Orl.horách. Konkrétní termíny budou aktuálně zveřejňovány v regionálním tisku nebo je lze také najít na www.ujfotbal.wz.cz. Za zmínku stojí i fakt o náročnosti II.ligy. Ne všechny týmy využily svého práva v této startovat, a tak následný ročník bude mít místo očekávaných 12 pouze 10 účastníků.

Souhrn výsledků uhlířek celé mistrovské druholigové sezóny 2007/2008 (podzim/jaro) : - Sokol Karlštejn 0:4 / 2 :3 - branky Zuzka Vedralová, Maruška Bílková, - FK Slovan Teplice "B" 1:5 - branka Maruška Bílková / 1:7 - branka Zuzka Vedralová, - ŽFK Trutnov 1:1 - branka Zuzka Vedralová / 0:4, - DFK Mladá Boleslav 2:3 - branky M.Syrovátková, Gábina Fialová / 0:3, - Slovan Varnsdorf 2:2 - branky Zuzka Vedralová, Káťa Šourková / 1:2 - branka Bára Jiroušková, - Spartak Dubice 1:0 - branka vlastní / 1:3 - branka Zuzka Vedralová, - FC Buldoci Karlovy Vary 0:14 / 0:7, - Trstěnice 0:0 / 1:1 - branka Maruška Bílková, - Pavlíkov 2:0 - branky Zuzka Vedralová, Maruška Bílková / 4:2 - branky Maruška Bílková 2x, Káťa Šourková 2x, - FC Viktoria Plzeň "B" 0:3 / 1:6 - branka Míša Beranová, - FC Liteň 0:5 / 0:6.

Konečná tabulka po 22.kole ( při stejném bodovém zisku rozhodlo celkové skóre ) : 1. Karlovy Vary 64 bodů 189:9, 2. Trutnov 50 bodů 67:28, 3. Plzeň "B" 47 bodů 61:32, 4. LIteň 42 bodů 66:32, 5. Mladá Boleslav 35 bodů 51:59, 6. Teplice "B" 35 bodů 71:79, 7. Varnsdorf 30 bodů 39:54, 8. Karlštejn 28 bodů 47:46, 9. Trstěnice 13 bodů 16:55, 10. Uhlířské Janovice ženy 13 bodů 20:81, 11. Dubice 13 bodů 13:81, 12. Pavlíkov 8 bodů 12:95

Nezbývá než popřát nejen fanouškům ženského fotbalu příjemné léto, odpočinutí si od "kulatého nesmyslu" a na začátku nové sezóny nashledanou.

Konečná tabulka

ČŽFL, chcete-li II.liga, po 22.kole
Team Skóre Bodů
1. Karlovy Vary 189:9 64
2. Trutnov 67:28 50
3. Plzeň "B" 61:32 47
4. Liteň 66:32 42
5. Mladá Boleslav 51:59 35
6. Teplice "B" 71:79 35
7. Varnsdorf 39:54 30
8. Karlštejn 47:46 28
9. Trstěnice 16:55 13
10. FK Uhlířské Janovice ženy 20:81 13
11. Dubice 13:81 13
12. Pavlíkov 12:95 8

PODZIM 2007 - ČŽFL, chcete-li II.liga, po 11.kole
Team Skóre Bodů
1. Karlovy Vary 71:5 31
2. Trutnov 35:9 26
3. Liteň 30:16 22
4. Plzeň "B" 28:16 22
5. Karlštejn 28:15 19
6. Mladá Boleslav 24:35 16
7. Teplice "B" 31:22 13
8. Trstěnice 14:22 11
9. Varnsdorf 17:31 10
10. FK Uhlířské Janovice ženy 9:37 9
11. Dubice 5:43 5
12. Pavlíkov 6:47 4
JARO 2008 - ČŽFL, chcete-li II.liga, po 22.kole
Team Skóre Bodů
1. Karlovy Vary 118:4 33
2. Plzeň "B" 36:18 25
3. Trutnov 32:19 24
4. Teplice "B" 40:57 22
5. Liteň 36:16 20
6. Varnsdorf 22:24 20
7. Mladá Boleslav 27:24 19
8. Karlštejn 19:31 9
9. Dubice 10:38 8
10. FK Uhlířské Janovice ženy 11:44 4
11. Pavlíkov 6:47 4
12. Trstěnice 5:37 2

II.liga, skupina východ, sezóna 2006/2007

Účastníci II.ligy skupina východ: Ke staronovým (řazeno abecedně) České Lípě, Malé Skále, Mladé Boleslavi, Staré Lysé, Teplicím "B" (dříve Sobědruhy "B"), Trutnovu přibyly uhlířkám noví soupeři (řazeno abecedně) : Chřibská, Staré Čivice, Varnsdorf. Nahradily tak do I.ligy postoupivší Ředice, do III.ligy sestoupivší Rokytnici v Orl.h. a rozpadnouvší se Modrou.

II.liga kopaná ženy, sezóna 2006/2007, skupina východ
  Team Skóre Bodů
1. Stará Lysá 85:10 52
2. Mladá Boleslav 53:19 41
3. Česká Lípa 31:27 34
4. Teplice "B" 50:30 27
5. Trutnov 32:32 26
6. FK Uhlířské Janovice ženy 24:33 24
7. Varnsdorf 31:43 22
8. Malá Skála 19:50 18
9. Staré Čivice 11:49 11
10. Chřibská 21:63 7

Zápasy

 • 07.04.07 16,00 hod FK Uhlířské Janovice ženy - Trutnov
  podzim 2006: 1:0 (1:0), branka M.Kocourková
  jaro 2007: 0:1 (0:0)
 • 14.04.07 15,00 hod Mladá Boleslav - FK Uhlířské Janovice ženy
  podzim 2006: 5:1 (2:0), branka K.Šourková
  jaro 2007: 4:0 (3:0)
 • 21.04.07 13,30 hod FK Uhlířské Janovice ženy - Chřibská
  podzim 2006: 2:1 (1:0), branky K.Šourková 2x (1x p.k.)
  jaro 2007: 1:1 (0:0), branka M.Makalová
 • 28.04.07 17,00 hod FK Uhlířské Janovice ženy - Varnsdorf
  podzim 2006: 1:3 (1:1), branka M.Kocourková
  jaro 2007: 4:0 (4:0), branky M.Bílková 2x, K.Šourková p.k., M.Kocourková
  Z důvodu porušení SŘ nařízeno opakované utkání na středu 30.05.2007 od 18,00 hod. Celek Varnsdorfa nedostavil a utkání bylo kontumováno 3:0 ve prospěch uhlířek
 • 05.05.07 10,00 hod Staré Čivice - FK Uhlířské Janovice ženy
  podzim 2006: 0:1 (0:0), branka M.Bílková
  jaro 2007: 1:1 (1:0) , branka D.Jiříková
 • 12.05.07 17,00 hod FK Uhlířské Janovice ženy - Teplice "B"
  podzim 2006: 2:0 (0:0), branky L.Kapková, M.Kocourková
  jaro 2007: 2:3 (2:1), branky G.Fialová, D.Jiříková
 • 19.05.07 16,00 hod Česká Lípa - FK Uhlířské Janovice ženy
  podzim 2006: 2:3 (1:1), branky M.Bílková, M.Kocourková, K.Šourková
  jaro 2007: 2:1 (1:0), branka Z.Vedralová
 • 26.05.07 17,00 hod FK Uhlířské Janovice ženy - Stará Lys
  á podzim 2006: 0:4 (0:1)
  jaro 2007: 0:6 (0:3)
 • 02.06.07 14,00 hod Malá Skála - FK Uhlířské Janovice ženy
  podzim 2006: 0:0 (0:0)
  jaro 2007: 0:5 (0:4), branky Z.Vedralová 2x, K.Šourková, G.Fialová, M.Vašková

II.liga, skupina východ, sezóna 2005/2006

Změny v kádru před druholigovou sezónou 2005/2006:

Odchody: Z časových důvodů (dočasně) ukončily svoji aktivní činnost E.Dvořáková a P.Jelínková.

Příchody: O další rok obnovily hostování M.Suchá ( Zásmuky ), M.Černá ( Sokoleč ), M.Makalová ( Liteň ), o další 2 roky L.Kapková ( Malešov ), na jednoroční hostování přišla D.Jiříková ( Červené Janovice ), která již v minulosti v dresu Uhlířských Janovic již působila, a na dvouroční hostování H.Durdoňová ( Zbýšov ), hostování Vl.Novotné ( Třebovle ) se změnilo v přestup, novou registrací se může pyšnit M.Bílková.

Účastníci II.ligy skupina východ: FK Uhlířské Janovice ženy, Ředice, Sobědruhy "B", Stará Lysá, Mladá Boleslav, Trutnov, Česká Lípa, Modrá, Malá Skála a Rokytnice v Orl.horách.

Zápasy

 • Ředice 0:3 (0:2) / 0:4 (0:1)
 • Stará Lysá 2:2 (1:2) br. Vl. Novotná 2x / 1:7 (1:7) br. M. Bílková
 • Mladá Boleslav 2:3 (0:0) b. Z. Vedralová, M. Bílková / 3:2 (1:2) br. Vl. Novotná p.k., D. Jiříková, M. Bílková
 • Modrá 2:7 (2:1) branky Vl. Novotná p.k., K. Šourková / 0:0 (0:0)
 • Malá Skála 3:3 (3:1) br. Vl. Novotná 3x / 3:1 (1:0) br. K. Šourková
 • Trutnov 0:1 (0:1) / 0:0 (0:0)
 • Sobědruhy 3:0 (2:0) br. M. Černá, K. Šourková, Zd. Růžičková / 1:0 (0:0) br. Vl.Novotná
 • Česká Lípa 2:0 (1:0) br. M. Kocourková, M. Černá / 3:2 (2:1) br. Vl. Novotná 2x, M. Kocourková
 • Rokytnice v Orl.h. 3:0 (1:0) br. 28. min Z. Vedralová, 42. min Zd. Růžičková, 57. min Vl. Novotná / 4:0 (2:0) br. L. Krobotová 2x, M. Bílková, M. Kocourková

Zhodnocení sezóny 2005/2006 - Se sezónou mohou být spokojeny

Krátce po ukončení mistrovských bojů zbývá ještě čas na jejich zhodnocení s uvedením několika statistických údajů. U zástupkyň kutnohorského okresu ve II.lize žen, fotbalistek FK Uhlířské Janovice, může být bráno dvěma směry. Pesimista by mohl být – a asi právem – zklamán z konečného 6.místa s ohledem na zbytečné jarní domácí bodové ztráty. Nebýt jich, mohly by se uhlířky pyšnit 4.místem. Naopak optimista by se mohl radovat – a vzhledem k okolnostem asi právem – z konečného 6.místa, které znamená jistotu účasti ve II.lize i následnou sezónu. Co tedy onomu 6. místu předcházelo ??? Podzimní boje vynesly celkem 11 bodů, lehce pasívní skóre 17:19, což znamenalo průběžné 7.místo a udržení kontaktu se středem tabulky – ztráta na 5.místo byla pouhý 1 bod. Nedařilo se hlavně při utkáních na půdě soupeřek, kde se podařilo získat v 5 zápasech pouze 3 body při skóre 7:14, naopak 4 domácí duely vynesly celkem 8 bodů při skóre 10:5. Střelkyní podzimu se stala Vl. Novotná, autorka 7 branek, dále (M. Černá, Zd. Růžičková, K. Šourková, Z. Vedralová - všechny 2x, M. Bílková, M. Kocourková, obě 1x), železnou ženou K. Veselá, která nevynechala ani jednu zápasovou minutu (M. Syrovátková 790 min, Z. Vedralová 720 min). Přes zimní pauzu došlo k několika změnám v hráčském kádru. Ze zdravotních důvodů do jarních mistrovských bojů nevyběhly v uhlířskojanovickém dresu K. Dlouhá, H. Durdoňová, Z. Vedralová, M. Suchá, A. Těšinová (absentovaly celou jarní část), fotbalovou kariéru uzavřela M. Černá. Novými tvářemi se staly L. Krobotová formou hostování z celku FK Sparta Doly Kladno a nově zaregistrovaná Jana Švařičková. Během zimní přípravy absolvovaly uhlířky 1 halový turnaj (ve Zruči n/Sáz, 7. místo z 10 účastníků) a dále se střídavě připravovaly v tělocvičně ve Zbraslavicích a na hřištích s umělým povrchem v Uhlířských Janovicích, Kutné Hoře a Kolíně, kde také sehrály některé přípravné zápasy. Výsledky těchto duelů nevěstily nic dobrého – dvě porážky s Ředicíma 2:7, respektive 1:7, porážka s Hradišťkem 1:7, porážka s Karlštejnem 0:3, remízy s Pardubicemi a s Hradišťkem, shodně 2:2. Hlavním problémem krom zranění hráček se jevila docházková morálka uhlířek, kdy např. v úvodním duelu s Hradišťkem nastoupily pouze v 7 lidech !!!! O to překvapivější byl asi pro mnohé začátek jarních mistrovských bojů – první 2/3 soutěže a 4 vítězství, 2 remízy ( obě "doma" a obě zcela zbytečné), žádná porážka a průběžné velmi slušné 4. místo v tabulce. Poslední 3 duely již ovšem žádný bodový zisk nepřinesly a odsunuly uhlířky na konečné 6. místo ve vyrovnaném středu tabulky (stejně bodů jako 5.celek, ztráta 2 bodů na 4.místo). Jarních 5 domácích zápasů tedy znamenalo zisk 8 bodů, skóre 7:6, ze 4 duelů na půdě soupeře se uhlířkám podařilo vydolovat 6 bodů při pasívním skóre 6:12, které pokazila hlavně závěrečná porážka 1:7 ve Staré Lysé. Podobně jako na podzim tak i na jaře střeleckým statistikám vládla Vl. Novotná, autorka 4 branek (dále M. Bílková, M. Kocourková, L. Krobotová, K. Šourková, všechny 2x a 1 zásah přidala D. Jiříková). Ani minutu při jarních duelech nechyběly L. Kapková, L. Krobotová, M. Syrovátková, K. Šourková, K. Veselá, která si tak jako jediná připsala i plný počet minut v celé sezóně.

"Jak již bylo uvedeno, konečné 6. místo může, ale nemusí být považováno za úspěšné. Vzhledem k nejen zdravotnim problémům, které uhlířky doprovázely po celou sezonu a kdy kolikrát byl problém dát dohromady 11 zdravých holek, lze konečné umístění považovat za úspěšné. Vždyt uhlířky dokázaly také promluvit do bojů o první ligu, když na podzim "sebraly" 2 body St.Lysé za remízu 2:2. Tyto pak sehrály důležitou roli v konečné tabulce v souboji právě mezi St.Lysou a Ředicíma. I když je fotbal kolektivní sport a tak ind. statistikám by neměl být přisuzován tak velký význam, za povšimnutí stojí výdrž K. Veselé, která po celou sezónu nechyběla ani minutu na hrací ploše při mistrovských bojích, a střelecká muška Vl. Novotné, které i přes několikazápasovou jarní absenci z důvodu zranění dosáhla 11 střeleckých zásahů. Velké poděkování patří fanouškům, kteří již několik sezón pravidelně povzbuzují uhlířky jak při domácích, tak i při utkáních na půdě soupeře. Poděkování patří také sponzorům, jelikož náklady zejména na dopravu jsou značné."

Seznam nastoupivších hráček v mistrovské sezóně 2005/2006 dle odehraných minut: Katka Veselá 1620 minut (810 podzim + 810 jaro), M.Syrovátková 1600 minut (790 + 810), Lucka Kapková 1530 minut (720 + 810), Katka Šourková 1433 minut (623 + 810), Maruška Bílková 1378 minut (583 + 795), Katka Baranovičová 1161 minut (549 + 612), Jitka Benešová 1063 minut (450 + 613), Martina Kocourková 1030 minut (310 + 720), Vlastina Novotná 974 minut (630 + 344), Lenka Krobotová 810 minut (0 + 810), Hanka Černá 865 minut (60 + 805), Denisa Jiříková (327 + 446), Zuzka Vedralovä 720 minut (720 + 0), Katka Dlouhá 630 minut (630 + 0), Martina Suchá 515 minut (515 + 0), Katka Bucková 415 minut (0 + 415), Markéta Černá 365 minut (365 + 0), Hanka Durdoňová 294 minut (294 + 0), Marcela Grundová 214 minut (214 + 0 ), Zdenka Růžičková 209 minut (192 + 17), Andrea Těšinová 100 minut (100 + 0), J.Švařičková 88 minut (0 + 88), Míša Makalová 33 minut (28 + 5).

Uhlířky již znají soupeře pro následnou druholigovou sezónu, která odstartuje o prvním zářijovém víkendu. Postupně se tedy utkají s celky (řazeno abecedně) : Česká Lípa, Chřibská, Malá Skála, Mladá Boleslav, Stará Lysá, Staré Čivice, Teplice "B", Trutnov, Varnsdorf. Vzhledem ke stále trvajícím problémům s šíří kádru vyzýváme veškeré dívky a ženy od 13-i let, které by se chtěly kopané věnovat, aby se ozvaly na tel.777 010775, případně na 777 970099.

Konečná tabulka II.liga, skupina východ
  Team Skóre Bodů
1. Ředice 86:4 51
2. Stará Lysá 88:14 49
3. Mladá Boleslav 49:27 33
4. Modrá 44:42 27
5. Malá Skála 38:45 25
6. FK Uhlířské Janovice ženy 30:37 25
7. Trutnov 31:30 21
8. Sobědruhy "B" 16:61 17
9. Česká Lípa 19:52 14
10. Rokytnice v Orl.h. 7:98 0

III.liga ženy, sezóna 2004/2005.

(Po 7.místě v minulé sezóně následoval sestup do III.ligy)

Změny v kádru před jarní částí III.ligy 2004/2005: Formou hostování se objeví staronové tváře Martina Suchá (hostování ze Sokola Zásmuky, ukončila hostování ve Slavii Praha) a Katka Šourková (hostování z Rataj nad Sázavou), na zelený trávník se vrací čerstvá maminka Hanka Černá. Naopak problémy se zraněným kolenem asi definitivně uzavřou hráčskou kariéru Janiny Bohatcové, činnost v janovickém celku ukončila i Petra Menčíková.

Nové hráčky před zahájením III.ligy 2004/2005: P.Menšíková (přestup Milčice), K. Bucková (přestup z Vrbové Lhoty), Zd.Růžičková (hostování Sokol Tatce), Kl.Svitáková (hostování Sokol Popovice), M.Černá (hostování Sokoleč), M.Makalová (hostování FC Liteň)

Konečná tabulka
  Team Skóre Bodů
1. Uhlířské Janovice 119:10 52
2. Tábor 68:12 44
3. Pardubice 69:23 40
4. St.Čivice 69:22 37
5. St.Mateřov 36:33 23
6. Lanškroun 40:28 20
7. Choceň 33:26 20
8. Rokytnice v Orl.h. 21:74 13
9. Mladkov 8:72 7
10. Chotěvice 8:160 4

II. Liga žen, skupina východ, sezóna 2003/2004

Změny v soutěži:
Po úpravách pouze 8 účastníků : Krásná Studánka, Trutnov, Uhlířské Janovice, Sobědruhy, Slavie Praha "B", Svitavy - Lány, Hradec Králové "B", Varnsdorf (postup ze III.ligy)

Změny v kádru:
Za účelem minimálně obhajoby 4.místa nové tváře : Martina Suchá (hostování z FK Zásmuky), Iva Hockeová (hostování z FK St.Matéřov), Kateřina Lisová (hostování z HESO Nepřevázka) , Tereza Pištěková (hostování z FK Miskovice)

Zápasy - Základní část:
Uhlířské Janovice ženy:

 • Hradec Králové "B" 1:4 ( 0:1 ) br.Z.Hrišová / 1:4 ( 0:2 ) br.Vl.Novotná
 • Slavie Pha "B" 1:7 ( 1:2 ) br.Z.Hrišová / 1:1 ( 1:1 ) br.Z.Hrišová
 • Varnsdorf 7:0 ( 3:0 ) br.M.Grundová 2x, M.Suchá, Z.Hrišová, M.Kocourková, L.Dotlačilová, vlastní / 12:1 ( 5:0 ) br.Z.Hrišová 4x, Vl.Novotná 3x, P.Dobřanská 2x, M.Suchá, M.Kocourková, E.Dvořáková
 • Trutnov 3:3 ( 2:1 ) br.Z.Hrišová 3x / 0:2 ( 0:0 )
 • Svitavy 2:0 ( 2:0 ) br.Vl.Novotná, Z.Hrišová) 0:2 ( 0:2 )
 • Sobědruhy 0:1 ( 0:1 ) / 1:0 ( 1:0 ) Z.Hrišová
 • Krásná Studánka 0:2 ( 0:1 ) / 0:2 ( 0:1 )

Konečná tabulka
  Team Skóre Bodů
1. Krásná Studánka 28 33:9
2. Slavie Pha "B" 27 34:15
3. Sobědruhy 24 26:10
4. Svitavy 24 20:17
5. Trutnov 19 25:21
6. Hradec Králové "B" 18 33:26
7. FK Uhlířské Janovice ženy 14 29:29
8. Varnsdorf 0 6:79

Zápasy ve skupině o 5.-8.místo:
FK Uhlířské Janovice ženy:

 • Hradec Králové "B" 1:2 ( 1:2 ) br.Vl.Novotná / 1:0 ( 1:0 ) Z.Hrišová
 • Varnsdorf 5:0 ( 4:0 ) br.Z.Hrišová 3x,Vl.Novotná, M.Suchá / 6:0 ( 4:0 ) br.Vl.Novotná 3x, J.Bohatcová 2x, Z.Hrišová
 • Trutnov 4:0 ( 2:0 ) br.M.Kocourková 2x, Vl.Novotná, T.Pišteková / 1:2 ( 1:2 ) Z.Hrišová

Skupina o postup do I.ligy
  Team Skóre Bodů
1. Krásná Studánka 39 40:15
2. Slavie Praha "B" 37 42:21
3. Sobědruhy 34 31:14
4. Svitavy 26 25:26
Skupina o záchranu ve II.lize
  Team Skóre Bodů
5. Trutnov 29 34:29
6. Hr.Králové "B" 27 42:29
7. Uhlířské Janovice 26 47:33
8. Varnsdorf 4 10:101

II.Liga žen, skupina východ, sezóna 2002/2003

Změny v soutěži:
Ustanovena III.liga. Z toho bylo dáno, že týmu od 8.místa sestupují (při jisté konstelaci i 7.tým)

Zápasy:
 • Hradec Králové "B" - FK Uhlířské Janovice ženy 2:4 (1:1) branky K.Šourková 2x, Z.Hrišová, S.Veselská / 1:2 (0:1) branky Z.Hrišová 2x
 • Předměřice nad Jizerou - FK Uhlířské Janovice ženy 2:5 (0:3) branky K.Baranovičová, Z.Hrišová, K.Šourková, Zd.Vejdělková, M.Kocourková / 0:1 (0:0) M.Kocourková
  První červená karta pro janovický tým, jejíž držitelkou se stala Jitka Benešová
 • FK Uhlířské Janovice ženy - TJ JABE Česká Lípa 1:2 (1:2) branka Z.Hrišová / / 1:0 (1:0) branka Z.Hrišová
 • AC Sparta Praha "B" - FK Uhlířské Janovice ženy 4:1 ((1:0) branka Z.Hrišová / 4:2 (1:1) branky Z.hrišová 2x
 • FK Uhlířské Janovice ženy - Svitavy - Lány 2:0 (1:0) branky K.Šourková, Z.Hrišová / 0:3 (0:2)
 • FK Uhlířské Janovice ženy - Krásná Studánka 0:2 (0:0) / 1:6 (0:4) branka Z.Hrišová
 • ŽFK Trutnov - FK Uhlířské Janovice ženy 4:0 (3:0) / 0:1 (0:0) branka Marcela Grundová
 • Nepřevázka - FK Uhlířské Janovice ženy 1:2 (1:0) branky K.Baranovičová, Zd.Vejdělková / 0:4 (0:2) branky S.Veselská 2x, E.Dvořáková, Z.Hrišová
 • FK Uhlířské Janovice ženy - Janov nad Nisou 1:1 (0:0) branka Z.Hrišová / 0:8 (0:2) branky Z.Hrišová 3x, S.Veselská, M.Kocourková, K.baranovičová, L.Dotlačilová, M.Kopecká
 • FK Uhlířské Janovice ženy - Sobědruhy 0:1 (0:1) / 1:0 (1:0) branka M.Kocourková
Konečná tabulka
  Team Skóre Bodů
1. Krásná Studánka 64:13 52
2. Sparta Praha "B" 68:19 51
3. Sobědruhy 48:16 40
4. Uhlířské Janovice 37:33 34
5. Trutnov 26:20 33
6. Svitavy - Lány 37:29 29
7. Hradec Králové "B" 54:42 26
8. Nepřevázka 30:48 22
9. Česká Lípa 24:38 16
10. Předměřice 17:60 11
11. Janov nad Nisou 13:100 2

II.Liga žen, skupina východ, sezóna 2001/2002

Změny v teamu:
Novými hráčkami se staly Lucie Kapková (hostování u SK Malešov), Kateřina Baranovičová (přestup z Nových Dvorů), Věra Jandečková, M.Kocourková (z žáků Uhlířských Janovic), od jarní části Kateřina Šourková (hostování ze Slavie Praha).

Změny v soutěži:
Do I.ligy postoupily DFO Ředice, zaniklo DFC Praha "B". Novými celky USK Praha, Janov nad Nisou.

Zápasy:
 • Janov nad Nisou - FK Uhlířské Janovice ženy 1:0 (0:0) / 2:3 branky K.Šourková 2x, M.Kopecká
 • FK Uhlířské Janovice ženy - TJ JABE Česká Lípa 1:1 (0:1) branka Z.Hrišová / 0:4 (0:2)
 • Předměřice nad Jizerou - FK Uhlířské Janovice ženy 0:3 (0:1) branky Z.Hrišová, S.Veselská, M.Kopecká / 0:0 (0:0)
 • FK Uhlířské Janovice ženy - Slovan Sobědruhy 1:2 (1:2) branka Z.Hrišová / 2:2 (1:0) branky S.Veselská, M.Kopecká
 • ŽFK Trutnov - FK Uhlířské Janovice ženy 4:0 (2:0) / 1:0 (1:0)
 • FK Uhlířské Janovice ženy - TJ Luštěnice 1:2 (0:1) branka M.Grundová / 0:2 (0:1)
 • USK Praha - FK Uhlířské Janovice ženy 0:0 (0:0))2:2 (2:2) branky K.Šourková, S.Veselská
 • FK Uhlířské Janovice ženy - AC Sparta Praha "B" 0:5 (0:3) / 0:1 (0:1)
 • DFC Lanškroun - FK Uhlířské Janovice ženy 0:0 (0:0) / 1:7 (0:3) branky M.Kopecká 2x, Z.Hrišová 2x, S.Veselská, K.Šourková, E.Dvořáková
 • Hradec Králové "B" - FK Uhlířské Janovice ženy 1:0 (0:0) / 0:3 (0:0) branky Z.Hrišová, M.Kocourková, S.Veselská
 • FK Uhlířské Janovice ženy - Krásná Studánka 2:2 (0:2) branky Z.Hrišová, K.Baranovičová / 1:2 (0:1) branka Z.Hrišová
Konečná tabulka
  Team Skóre Bodů
1. Sparta Praha "B" 127:12 62
2. Trutnov 59:21 52
3. Krásná Studánka 68:16 52
4. Luštěnice 62:34 41
5. Sobědruhy 70:38 38
6. Česká Lípa 46:42 31
7. Hradec Králové "B" 25:50 24
8. USD Praha 41:60 22
9. Janov nad Nisou 27:85 21
10. Uhlířské Janovice 26:35 19
11. Předměřice 25:79 15
12. Lanškroun 5:100 1

II.liga žen, skupina východ, ročník 2000/2001 (podzim/jaro)

Hráčky:
Augustová Šárka, Barnatová Lucie, Bohatcová Jana, Černá Hana, Dotlačilová Lenka, Dvořáková Eva, Emingerová Iva, Forsterová Jana, Furišová Sylvie, Jelínková Pavlína, Grundová Marcela, Helná Miluše, Hrišová Zuzana, Hrochová Iveta, Kantová Jaroslava, Kopecká Michaela, Petrásková Renata, Rejšková Věra, Rybczuková Michaela, Veselá Kateřina, Wohlgemuthová Tereza, Zemanová Jana.

Zápasy:
 • FK Krásná Studánka - FK Uhlířské Janovice ženy 8:0 ((4:0) / 3:0 (0:0)
 • FK Uhlířské Janovice ženy - TJ Slovan Luštěnice 0:5 (0:2) / 1:2 (0:1) branka Z.Hrišová
 • Slovan Sobědruhy - FK Uhlířské Janovice ženy 5:0 (2:0) / 1:0 (1:0)
 • FK Uhlířské Janovice ženy - DFO Ředice 1:5 (1:3) / 0:3 (0:2)
  Zápis do historie oddílu. Střelkyní první branky byla Zuzana Hrišová po nahrávce Michaely Kopecké
 • ŽFK Trutnov - FK Uhlířské Janovice ženy 3:0 (0:0) / 2:0 (0:0)
  Další zápis do historie - první neprohraný poločas
 • FK Uhlířské Janovice ženy - DFC Praha "B" 2:0 (1:0) / 0:2 (0:1)
  První vítězství !!!! po brankách J.Bohatcové a E.Dvořákové
 • Slavie Hradec králové "B" - FK Uhlířské Janovice ženy 4:0 (3:0) / 1: 4 (1:0) branky Michaela Kopecká 2x, Zuzana Hrišová, Jana Bohatcová
 • FK Uhlířské Janovice ženy - Jizera Předměřice 1:1 (0:0) branka S.Veselská / 1:6 (0:4) branka Jana Bohatcová
 • DFC Lanškroun - FK Uhlířské Janovice ženy 0:2 (0:1) branky J.Bohatcová, Š.Augustová / 4:1 (3:1) Jana Bohatcová 3x, Simona Veselská
 • FK Uhlířské Janovice ženy - TJ JABE Česká Lípa 2:0 (1:0) branky S.Veselská 2x / 0:3 (0:0)
 • Slavie Praha "B" - FK Uhlířské Janovice ženy 8:0 (5:0) / 4:0 (2:0)
Konečná tabulka
  Team Skóre Bodů
1. DFO Ředice 45:12 50
2. Slavie Praha "B" 86:18 48
3. Jizera Předměřice 76:37 45
4. Česká Lípa 53:27 44
5. Krásná Studánka 45:21 37
6. Trutnov 32:32 34
7. Hradec Králové "B" 37:41 31
8. Sobědruhy 32:45 26
9. Luštěnice 37:48 24
10. DFC Praha "B" 33:56 16
11. Uhlířské Janovice 18:67 16
12. Lanškroun 10:102 0
Menu
Fotbal Úvod
Fotbal Novinky
Fotbal Výsledky
Fotbal Fotogalerie
Fotbal Videogalerie
Fotbal Pro hráčky
Fotbal Diskuse
Fotbal Sestava
Fotbal Historie
Fotbal Sponzoři
Fotbal Srandičky
Kopaná Kalendář

Odkazy
Fotbal FK Uhl. Janovice
Fotbal Uhlířské Janovice
Fotbal ČMFL
Fotbal Fotbal na IDnes
Fotbal Fotbal výsledky

ror.xml - google.xml
Design © 2003 Jan Němec